Ze wstępu do książki

"Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa to przelane na papier nasze wspomnienia z licznych podróży na Półwysep Iberyjski i do Ameryki Łacińskiej. A właściwie to coś więcej niż wspomnienia z podróży. To zatrzymane w kadrze, wyjęte z tych podróży opowieści. Opowieści będące próbą (mniej lub bardziej udaną) zrozumienia miejsca, do którego trafiliśmy, wykraczającego poza podziwianie krajobrazów i atrakcji turystycznych. Dlatego na kolejnych stronach pokazujemy to, co przeżyliśmy i zapamiętaliśmy, ale też przywołujemy historię – często trudną – bo to ona w olbrzymim stopniu wpływa na świat, jakim go postrzegamy dzisiaj. Poświęciliśmy też trochę miejsca na kulturę, smaki i zapachy. Nie możemy nie wspomnieć ludzi, którzy przecinali nasze trasy. Na zawsze zapamiętamy uśmiechnięte twarze Miguela z Wenezueli, Pablo z Peru, Humberto z Boliwii, Marii z Kuby i wielu innych, których imion nie poznaliśmy lub nie zapamiętaliśmy. To dzięki ich pomocy, otwartości i życzliwości lepiej zrozumieliśmy ich ojczyzny. A dlaczego taki tytuł? Bo ten napis ostrzegawczy: „Toros bravos sueltos” (co po polsku brzmiałoby: „Narowiste byki puszczone luzem”), zawieszony na słupie w Hiszpanii, na zawsze pozostanie dla nas symbolem zjechania z turystycznej autostrady po to, żeby gdzieś na bocznej ścieżce spotkać coś nieprzewidzianego, czasem zaskakującego, ale zawsze niezmiernie ciekawego. Zapraszamy!"

Wyróżnienie w kategorii album w Konkursie na Nagrodę Magellana 2020!!!
Płatności i dostawa
Polityka prywatności
Regulamin
Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem znajdującym się na dole strony
Cena 110 zł
Cena 79 zł

ArtTravel.pl
Książka do nabycia w sklepach stacjonarnych oraz na www.arttravel.pl

Sklep Podróżnika
Książka do nabycia w sklepach stacjonarnych oraz na www.sp.com.pl

Księgarnia ATLAS, Warszawa

Księgarnia KOGA, Gdynia

Cafe Ksiegarnia VADEMECUM, Gdynia

Ksiegarnia SZTUKA WYBORU, Gdańsk

Księgarnia w Muzeum Emigracji w Gdyni

Księgarnia Szymelka, Gdynia


 

Zajrzyj do środka
Gdzie jeszcze można kupić książkę?
W dzisiejszym świecie, pędzącym w znanym tylko sobie kierunku, rzadko mamy czas na chwilę refleksji. Konwersację zastępują emotikony, a kontemplację otaczającej nas rzeczywistości – często puste frazesy. Zdjęcia Arka, pełne przepychu przestrzeni, dalekich horyzontów, feerii barw i ostrości w nieskończoności, powodują zatrzymanie na dłuższą chwilę powietrza w płucach. Miejsce i czas, wybrane na naciśnięcie spustu migawki, na pewno nie są przypadkowe, a efekty pozwalają na podróż w dalekie miejsca bez ruszania się z fotela… Chociaż mam nadzieję, że kiedy już wróci Wam oddech, zaczniecie planować własną podróż.

Robert Bogusławski fotograf, zdobywca 2. nagrody World Press Photo 2003 kategoria Sport Stories

RECENZJA
Ta wyjątkowa książka to zapis niezwykłej emocji związanej z miejscami, zdarzeniami i ludźmi. Autorzy dzielą się z nami najpiękniejszymi doświadczeniami, które stały się ich udziałem dzięki podróżniczej pasji. Znajomość języka hiszpańskiego dała im możliwość doświadczania i rozumienia rzadko dostępną zwykłym turystom. Oglądają nie tylko piękne krajobrazy, ale również dotykają tego, co ukryte. Czytelnik nieraz poczuje ukłucie zazdrości, że nie było mu dane przeżyć takiej przygody, a jednocześnie wdzięczność, że autorzy podzielili się swoją drogą przez te cudowne miejsca. Miejsca rozrzucone po świecie, czasem bardzo od siebie odmienne, których wspólnym mianownikiem jest język mieszkańców. Tak jak egzotyczne potrawy najlepiej smakują w miejscu, z którego pochodzą, tak bez wątpienia lektura nie tylko w języku polskim, ale również kastylijskim, będzie dla czytelników niezapomnianym doświadczeniem.

Michał Guć wiceprezydent Gdyni, podróżnik

RECENZJA
PATRONAT HONOROWY
PARTNER
Obie książki: "Toros bravos sueltos" i "Czy leci z nami królik"  w cenie:
Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa
DWUJĘZYCZNY REPORTAŻ Z PODRÓŻYAlbum zawiera:

• relacje z podróży na Półwysep Iberyjski i do Ameryki Łacińskiej
• ciekawostki, niebanalne historie mieszkańców odwiedzanych 
    krajów
• zdjęcia, mapy, wskazówki praktyczne
• podpowiedzi, co warto zobaczyć i przeżyć
• 9 rozdziałów, 270 stron, 85 opowieści
• treść w języku polskim i hiszpańskim
  1. pl
  2. es

NEWSLETTER

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFO@TOLECIMYDO.PL

+48 515 171 666