18 marca 2020

Jak nie podróżują, to można ich spotkać w Gdyni - takimi słowami ktoś nas kiedyś przedstawił na jednym z naszych wystąpień podróżniczych.  To prawda, można nas spotkać w Gdyni, bo tu mieszkamy i kochamy nasze miasto. Odkąd mamy dziecko, to najczęściej, zwłaszcza jesienią lub zimą można nas spotkać w kawiarniach i restauracjach przyjaznych dzieciom. Oto lista naszych ulubionych.

TOP 5 - KAWIARNIE DLA DZIECI W TRÓJMIEŚCIE

CIUCIUBABKA

Jest takie miejsce na mapie Gdyni, które Gabi rozpoznaje odkąd skończyła półtora roku, już po skręcie w ulicę Piłsudskiego. To kawiarnia rodzinna Ciuciubabka, której właścicielka Agnieszka Łukomska nazywana jest ciocią przez połowę gdyńskich dzieciaków, w tym Gabi. To miejsce, które jak mówi Agnieszka, zrodzone jest z egoistycznych marzeń o bezpiecznej i swobodnej przestrzeni dla dzieci i ich opiekunów, gdzie serwuje się błogość, lenistwo, odprężenie i dobry nastrój. Co prawda, to prawda. Przyjazny kącik zabaw pozwala dzieciom miło i bezpiecznie spędzić czas, a mamom odetchnąć przy filiżance pysznej kawy i najlepszym w Gdyni domowym cieście marchewkowym, które podać można nawet kilkumiesięcznemu dziecku. Gabi od lat się nim zajada, a ja wcale się tym nie stresuje, wręcz przeciwnie – zamawiam kolejny kawałek. Ciuciubabka, oprócz smakołyków, oferuje także bogaty program rozrywkowy zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Sensoplastyka, sensorytmika, zajęcia umuzykalniające dla bobasów czy wyciszanki, czyli rodzinne spotkania muzyczne to tylko niektóre propozycje dla milusińskich. Mamy zaś znajdą tam całe spektrum warsztatów dla ciała i ducha. Warsztaty z coachem z rozwoju osobowościowego i emocjonalnego kobiet, empatyczne grupy wsparcia dla mam, cykl spotkań poświęcony laktacji i rozszerzaniu diety dzieciom, pozytywnej dyscyplinie, self-reg, wychowaniu bez kar i nagród… czego tam nie ma. Ja osobiście najbardziej lubię comiesięczne spotkania z cyku Kobiety kobietom – kreatywny networking. Uczęszczam na nie regularnie, po to by zainspirować się i poznać arcyciekawe historie kobiet takich jak ja, mam, które starają się balansować na bardzo cienkiej linie pomiędzy życiem rodzinnym i zawodowym. Ciuciubabka niewątpliwie nam w tym pomaga.

GDZIE: Al. Piłsudskiego 30, Gdynia

https://www.facebook.com/CiuciubabkaCafe/

SLOW CAFE

Slow Cafe na ul. Filipkowskiego na Wiczlinie poznaliśmy dzięki temu, że Gabi chodziła do żłobka naprzeciwko. Często, po odebraniu jej, wpadałyśmy tam na herbatkę, soczek i słodkości. Gabi zawsze znajdowała tam coś dla siebie do zabawy, a ja mogłam w spokoju dokończyć za szybko przerwaną pracę. Pyszna kawa finezyjnie serwowana przez Darka, latem naturalne lody, cały rok wspaniałe kruche tarty, no i Gabi ulubione kakao z pianką mleczną… Po godzinach kawiarnia oferuje całą serię najróżniejszych warsztatów, podczas których możemy się kreatywnie wyszaleć, tworząc naturalne kosmetyki, świece żelowe, świąteczne ozdoby, szyjąc maskotki, worki czy nawet ulubione owoce! Ponadto, kawiarnia znana jest z warsztatów kulinarnych, podczas których dzieciaki uczą się piec muffinki, ciasteczka czy nawet pizze! Organizowane są też bale karnawałowe, mini sesje świąteczne czy walentynkowe, imprezki halloweenowe i inne tematyczne spotkania dla dzieci w różnym wieku. Ale Slow Cafe to też idealne miejsce na urodzinki. Zajadając kolorową galaretkę, dzieciaki bawią się pod czujnym okiem animatorki w najróżniejsze zabawy tematyczne. Byłyśmy tam dwa razy na przyjęciu urodzinowym i za każdym razem Gabi bawiła się wyśmienicie. Zaletą kawiarni jest też pobliski plac zabaw. Kawę i ciastko można przecież zawsze wziąć na wynos.

GDZIE: ul. Filipkowskiego 20, Gdynia

KONTAKT: https://www.facebook.com/SlowCafe.klubokawiarnia/

ALT CAFE

W Alt Cafe na ul. Legionów Gabi najbardziej lubi pizzę i kulki! To jedno z nielicznych miejsc, gdzie plac zabaw jest większy niż część kawiarniana (przynajmniej ta w jego bezpośrednim sąsiedztwie). Można też usiąść na kawę w części barowej, bo dzięki systemowi kamer i telewizji, widać wszystko, co robi dziecko bawiące się na placu zabaw w głębi lokalu. A jest czym się bawić! Domek ze zjeżdżalnią wprost do basenu z kulkami, tor wyścigowy wokół dywanu, liczne wózki i jeździki, którymi można się po nim ścigać, a do tego ściana wyklejona klockami Lego! Gabi potrafi przepaść tam na godziny! Zaletą tego miejsca jest też to, że oprócz zdrowych ciast, lemoniady i pysznej kawy, serwują zupy i pizze, a to oznacza, że można przyjść tam na lekki lunch czy, jak to w naszym przypadku bywa częściej, na podwieczorek połączony z kolacją. Dzięki tym wszystkim atrakcjom Alt Cafe jest idealnym miejscem na spotkania biznesowe dla mam, które tak jak ja prowadzą własną działalność i czasami muszą spotkać się z klientem poza godzinami otwarcia przedszkola. Ja bez wyrzutów sumienia załatwiam interesy, a Gabi bawi się w najlepsze!

GDZIE: Legionów 112F/1

KONTAKT: https://www.facebook.com/AltCafeGdynia/

POMARAŃCZOWA PLAŻA

Pomarańczowa plaża w Sopocie to raczej pełnowymiarowa restauracja niż kawiarnia. Można tu pysznie i zdrowo zjeść najróżniejsze dania ze świeżych ryb bałtyckich i wyselekcjonowanej dziczyzny. Usytuowana nad morzem, bezpośrednio przy plaży, ma wewnętrzny kącik zabaw, ale również ogród z zewnętrznym placem zabaw i parkiem sosnowym. I to jest jedna z większych zalet Pomarańczowej plaży. W ciepłe, słoneczne dni bierzemy kawkę i ciastko albo sałatkę i soczek i idziemy na plażę, albo do parku, albo na plac zabaw z naszą pociechą. A w niepogodę zawsze możemy zostać w środku i pobawić się z dzieckiem w kąciku zabaw. Są klocki, i kuchnia, i materiałowe tunele rodem ze szwedzkiego sklepu, jest w czym wybierać i czym się zająć. A to wszystko przy totalnej wyrozumiałości i wyluzowaniu obsługi restauracji. Pamiętam, jak raz poszliśmy tam na spotkanie świąteczne z całą grają znajomych i dzieciaków. Było smacznie, zdrowo ale i gwarnie, a wręcz łobuzersko. Dzieciaki szalały na placu zabaw, biegały od kominka do choinki i z powrotem, zręcznie lawirując między kelnerami, i nic! Żadnego złego spojrzenia czy słowa. Oczywiście my uspokajaliśmy jak mogliśmy, ale kelnerzy nie zwrócili ani nam, ani naszym dzieciom żadnej uwagi!

GDZIE: ul. Emilii Plater 19, Sopot

KONTAKT: https://www.facebook.com/pomaranczowaplaza/

KOS

Restauracja KOS w Gdańsku to najbardziej przyjazna dzieciom restauracja w Trójmieście. Specjalnie zaprojektowana strefa malucha zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie dzieciom w każdym wieku, a rodzicom i opiekunom pozwala na spokojne delektowanie się atmosferą i pysznym jedzeniem. Strefa Malucha w Restauracji KOS to nie jest tylko zwykły kącik dla dzieci. To specjalnie wydzielone pomieszczenie, w którym znajdują się nowoczesne, starannie wyselekcjonowane zabawki dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat, a wśród nich pluszaki, zabawki, drewniany domek, mini kuchnia, wszystko atestowane, bezpiecznie i edukujące. Nieopodal strefy malucha znajduje się sala rodzinna, w której na ekranie nadawany jest na żywo obraz z pokoju dla dzieci. Dzięki temu możemy mieć stale na oku nasze pociechy, i w spokoju zajadać się wyśmienitymi daniami serwowanymi przez Kos. A do tego ta lokalizacja! W samym sercu Gdańska. Przed albo po obiedzie można pospacerować po Długim Targu czy zabrać dziecko do Europejskiego Centrum Solidarności na lekcję historii.

GDZIE: ul. Piwna 9/10, Gdańsk

KONTAKT: https://www.facebook.com/KOS.GDA/

  1. pl
  2. es

NEWSLETTER

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFO@TOLECIMYDO.PL

+48 515 171 666