24 sierpnia 2020 g. 20.00
Wędrówki Pub
Podwale 37/38
50-040 Wrocław
"Tajemnice Kraju Kwitnącej Wiśni"

Będzie to pokaz inspirowany książką o podobnym tytule, która ukazała się w lutym br.

Od września 2015 roku, kiedy nasza córka Gabi skończyła pół roku, odwiedziliśmy z nią (chronologicznie): Maltę, zachodnie Stany Zjednoczone, Dubaj, Kretę, Kanadę, Fuerteventurę, Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Alaskę, Gran Canarię, Florydę, Japonię i Jordanię. Tysiące przebytych kilometrów, setki miejsc, kilkanaście krajów. Od Europy, przez Amerykę Północną, aż po Azję, łącznie ponad 15% powierzchni globu. Opowiemy o naszych przygodach i doświadczeniach i postaramy się streścić ostatnie 5 lat naszego życia w 30 minut!

Spotkanie połączone z postcovidową premierą naszej książki odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz. 18:00 w Muzeum Emigracji w Gdyni. Rozmowę poprowadzi Marta Kraszewska – promotorka czytelnictwa, autorka bloga www.rudymspojrzeniem.pl

Spotkanie odbędzie się na tarasie Dworca Morskiego oraz będzie transmitowane online. Link do streamingu: https://youtu.be/ipnQ0LlDAK4

2 sierpnia 2020
Festiwal Otwarty Bytów
Zamek Krzyżacki w Bytowie
ul. Zamkowa 1
"Czy leci z nami królik,
czyli dzieciństwo w podróży"
11 lipca 2020
Muzeum Emigracji
w Gdyni
ul. Polska 1
Spotkanie z książką
"Czy leci z nami królik,
czyli podróże pewnej rodziny"

Gratka dla rodziców, którzy chcieliby podróżować z dziećmi, ale nie wiedzą jak lub wciąż są pełni obaw, czy dadzą radę. Autorzy pokazu, którzy przez ostatnie pięć lat wędrowali po świecie ze swoją córką Gabi, pokażą, jak się do tego zabrać. Doradzą, jak zaplanować i przeprowadzić rodzinną wyprawę, a także zaprezentują inspirujące trasy i pomysły na wspólne aktywności. Dla tych, którym wciąż będzie mało, rodzinni podróżnicy przygotowali książkę. Tak on nas pisali na Kolosach, a my opowiadaliśmy o pięcioletnim dzieciństwie Gabi w podróży.

 

 

 


 

3 października 2021 (niedziela)
godzina 13.40
na żywo !
Gdynia Arena
ul. K. Górskiego 8
Kolosy Gdynia

Opowiemy o 30 najpiękniejszych, najbardziej nieznanych, zaskakujących i inspirujących miejscach obu Ameryk. Nie przyszło nam łatwo wybrać TYLKO 30 niezwykłych miejsc, które powinniście zobaczyć w obu Amerykach. Miejsc, o których być może nigdy byście nie usłyszeli, a tymczasem możecie je zobaczyć na slajdowisku w PPNT.

 

 

 


 

2 października 2020 (piątek)
godzina 18.00
ON-LINE
PPNT w Gdyni
Sala Morska
Al. Zwycięstwa 96/98
Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze
Wyjdź w Świat
Gdański Archipelag Kultury oraz Projektornia zapraszamy na spotkanie podróżnicze pod tytułem „Kuba, Dubaj czy Kanary, czyli dokąd uciec przed polską zimą?”
Zobaczyliśmy wiele, przeżyliśmy jeszcze więcej i nie przyszło nam łatwo wybrać specjalnie dla nas TYLKO 30 niezwykłych miejsc, które powinniście zobaczyć w obu Amerykach. Miejsc, o których być może nigdy byście nie usłyszeli, a tymczasem możecie je zobaczyć na slajdowisku w Bonobo - oby spotkanie stało się inspiracją do szukania tego co niezwykłe, nieoczywiste, niebanalne.
Kilkanaście lat podróżowania po Ameryce Łacińskiej i Półwyspie Iberyjskim. Setki zdjęć, mnóstwo wspomnień, opowieści i anegdot, przetarte szlaki, poznani ludzie, miłość do języka i kultury hiszpańskojęzycznej części świata, a także chęć dzielenia się swoimi podróżniczymi doświadczeniami. Z tego wszystkiego powstała książka – dwujęzyczna, do czytania po polsku i po hiszpańsku – ukazująca nasze wyprawy do Wenezueli, Boliwii, Meksyku, Gwatemali, Chile, Peru, Argentyny, na Kubę, a także podróże do wielu regionów Hiszpanii i Portugalii. Nie możemy żyć bez ciągłego planowania nowych wypraw w różne strony świata (ostatnio przejechaliśmy kamperem całą Japonię). Tym razem wybiorzemy się w podróż z Gdańska do Krakowa.

czwartek 24 października 2019
godz. 18.00
Księgarnia Bonobo
Kraków,
ul. Mały Rynek 4

Spotkanie podróżnicze
30 niezwykłych miejsc obu Ameryk
Na wystawę w Klifie (przy fontannie) zapraszamy już teraz, wystawa potrwa do końca lipca.
 
Spotkanie z autorami książki "Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa" Lilą Poszumską i Arkiem Wójcikiem, już w najbliższą sobotę 27 lipca o 17:00.
 
Opowiemy o swoich podróżach po Ameryce Łacińskiej i Półwyspie Iberyjskim, o tym, jak spędza się czas wśród plemienia Yekuana nad dopływem Amazonki, jak wspina się na boliwijskie wulkany i jak planuje się takie ujęcia, jakie możemy oglądać w książce i na wystawie. Poradzimy, jak planować i organizować dalekie wyprawy i jak podróżować z kilkumiesięcznym czy kilkuletnim dzieckiem, aby i rodzice, i dziecko byli szczęśliwi. Uchylimy też rąbka tajemnicy na temat swoich najbliższych planów wydawniczych i podróżniczych.
 
Spotkanie poprowadzi Magdalena Manasterska, dziennikarka Radio Gdańsk S.A.

sobota 27 lipca 2019
godz. 17.00

CH Klif Gdynia
Gdynia,
ul. Zwycięstwa 256

Spotkanie i wystawa fotograficzna
Toros bravos sueltos
Już 6 kwietnia odbędzie się SMAK PODRÓŻY – I Festiwal Dla Każdego Podróżnika, a na nim, wśród wielu fascynujących prelekcji i dyskusji, będzie można posłuchać także naszych autorów: Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika.
To spotkanie dla poszukujących inspiracji i pragnących znaleźć swój sposób na podbój świata. Wydarzenie skierowane jest do ludzi, którzy kochają przygody, bez względu na przebyte kilometry i zasoby portfela. Każdy, kto lubi wojaże znajdzie coś dla siebie. Podróże na emeryturze, tanie loty, vanlife, biwakowanie, turystyka lokalna czy polowanie na zorzę. Na uczestników czeka wiele atrakcji, ciekawych opowieści, fantastycznych fotografii i niesamowitych ludzi.
Organizatorzy chcą pokazać, że aby zostać podróżnikiem, nie trzeba wybierać się w 80 dni dookoła świata, zabawę można odnaleźć tuż za rogiem. Każdy podróżnik jest inny, lecz każdemu przyświeca jeden cel, przywieźć do domu jak największy bagaż pozytywnych wspomnień.
Program Festiwalu:
12.00–12.20 rozpoczęcie Festiwalu i powitanie gości
12.20–13.00 – Arek Wójcik „Z plecakiem na szczyt” – opowieści podróżnika
13.05–13.45 – Pierwszy Panel Dyskusyjny – „Podróże na emeryturze, motorem w świat, z dala od domu – czyli wszystko o organizacji własnych wojaży”, Grzegorz Klein, Piotr Baska, Kamila Gronowska, Kacper Stachura, Miłosz Romanowski
13.50–14.30 – Kamila Gronowska „Podróże XXl wieku” – opowieści podróżnika
14.00-15.00 - przerwa
15.00–15.40 – Drugi Panel Dyskusyjny – „Z dzieckiem i bez dziecka na drugi koniec świata – czy warto odkładać podróże na "dorosłe" jutro?”, Anita Idzikowska, Lila Poszumska, Anna Kwiatek, Arek Wójcik
15.45 – 16.25 – Kacper Stachura „Na fali z przygodą” – opowieści podróżnika
16.30 – 17.00 Podziękowania, zaproszenie na wystawę fotograficzną oraz wydarzenia towarzyszące projektowi Way of Taste - SMAK PODRÓŻY.

sobota, 6 kwietnia 2019
godz. 12.00-17.00

Winestone,
Hotel Mercury Gdynia,
ul. Armii Krajowej 22

FESTIWAL SMAK PODRÓŻY
Z plecakiem na szczyt
Premierowe spotkanie autorskie z Lilianą Poszumską i Arkadiusz Wójcikiem. On opisał ich podróże po polsku, ona przetłumaczyła to na hiszpański. W ten sposób powstała dwujęzyczna, bogato ilustrowana książka-album, która w poetycki sposób opowiada o podróżach tytułowego „pewnego małżeństwa” po Wenezueli, Kubie, Boliwii, Meksyku, Gwatemali, Argentynie, Chile, Peru, Hiszpanii i Portugalii. Oprócz wspomnień zawiera też mnóstwo praktycznych porad.
sobota, 9 marca 2019
godz. 11.00

Gdynia Arena,
ul. Kazimierza Górskiego 8
KOLOSY 2019
Toros bravos sueltos
Zapraszamy na spotkanie z autorami książki „Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa” w samym sercu Gdyni, w przyjaznej i inspirującej przestrzeni Gdynia InfoBox.
Będzie tam można posłuchać opowieści i anegdot Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika z ich kilkunastu podróży do krajów, w których najłatwiej porozumieć się po hiszpańsku, a wszystko to na tle fascynujących zdjęć ich autorstwa.
Trzy kontynenty, dziesięć krajów, osiemdziesiąt pięć opowieści. Od Ziemi Ognistej do Salamanki, od Machu Picchu do Barcelony.

czwartek, 4 kwietnia 2019
godz. 17.30

Infobox
Gdynia, ul. Świętojańska 30
Spotkanie autorskie
Toros bravos sueltos
Zapraszamy na spotkanie z serii Sztuka Podróżowania w Sztuce Wyboru w gdańskim Wrzeszczu!
24 maja prelekcję na temat swoich wypraw do krajów Ameryki Łacińskiej i Półwyspu Iberyjskiego poprowadzą Liliana Poszumska i Arkadiusz Wójcik, autorzy książki „Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa”.
Od wspinaczki na boliwijskie wulkany, poprzez rejs łódką w dorzeczu Amazonki, włóczenie się po zakazanych miejscach Hawany czy zaglądanie w święte studnie Majów, aż po tropienie śladów Don Kichota wśród wiatraków La Manchy.
Zapraszamy na kolejną porcję opowieści!

piątek, 24 maja 2019
godz. 19.00

Sztuka Wyboru
Gdańsk, ul. Słowackiego 19
Spotkanie autorskie
Toros bravos sueltos
Cztery wulkany, około sześciu tysięcy metrów każdy - takie były główne atrakcje miesięcznej wyprawy do Boliwii. Czy wszystko poszło zgodnie z planem? Jak dobrze zorganizować aklimatyzację? Do czego przydaje się koka? I jak wysoko trzeba wejść, żeby zdjęcia wyglądały jak robione dronem?
Odkrywamy fragment swojej wydanej właśnie książki „Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa”, w której zawarliśmy zdjęcia, wspomnienia i ciekawostki z kilkunastu swoich wypraw do Ameryki Łacińskiej i na Półwysep Iberyjski. Wszędzie tam, gdzie niekoniecznie uda się dogadać po angielsku – dlatego książkę czytać można równolegle po polsku i po hiszpańsku.

poniedziałek, 27 maja 2019
godz. 19.30


Przystanek Wagabundy
Blues Club Gdynia,
Gdynia,
ul. Portowa 9

Spotkanie podróżnicze
Cztery wulkany
Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie wokół polsko-hiszpańskiej opowieści i albumu "Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa". Spotkanie poprowadzi Ilona Klein-Tragier, promotorka podróżowania, organizatorka wydarzeń podróżniczych Way of Taste.
czwartek 30 kwietnia 2019
godz. 18.00


Oliwski Ratusz Kultury
Gdańsk,
ul. Rybińskiego 25
Spotkanie autorskie
Toros bravos sueltos
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece Gdynia Śródmieście "Od Ziemi Ognistej do Salamanki, od Machu Picchu do Barcelony". Podróżujemy do miejsc, w których najłatwiej porozumieć się po hiszpańsku. Przemierzyliśmy dużą część Ameryki Łacińskiej oraz, oczywiście samej Hiszpanii. Wyjątkowość tej części Świata postanowiliśmy opisać w książce “Toros Bravos Sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa”. Książka napisana jest w języku polskim i hiszpańskim, a wydana została pod patronatem honorowym Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz Prezydenta Miasta Gdyni. Opowiemy o książce, okolicznościach jej powstania i podróżowaniu.
wtorek 28 maja 2019
godz. 18.00


Biblioteka Śródmieście
Gdynia,
ul. Władysława IV 7-15
Spotkanie autorskie
Toros bravos sueltos
Na zaproszenie Ambasady Chile w Polsce będziemy gościć na imprezie TARG Śniadaniowy w Warszawie podczas Tygodnia Chilijskiego. Zapraszamy na wystawę naszych zdjęć, którą podziwiać będzie można podczas obu weekendowych dni. W sobotę i w niedzielę będziemy też opowiadać o naszych podróżach, o Chile, i naszej wydanej w tym roku polsko-hiszpańskiej książce, w której opis wyprawy do Chile zajmuje istotne miejsce. Książkę "Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa" będzie można obejrzeć i nabyć w wyjątkowej cenie na stoisku Ambasady Chile.
sobota 6 lipca 2019
godz. 9.00-16.00
niedziela 7 lipca 2019
godz. 10.00-17.00

skwer AK Granat
Warszawa,
al. Wojska Polskiego 4TARG ŚNIADANIOWY
Tydzień Chilijski
„Globaltica to festiwal z wyraźną misją – impreza stworzona dla ludzi, którzy chcą otwierać się na inne kultury, tradycje, religie, ludzi chcących poznać nieznane dotąd dźwięki...” - czytamy na stronie wydarzenia GLOBALTICA Gdynia World Cultures Festival. I taka otwartość to coś, co nas fascynuje! Z radością bierzemy udział w tegorocznym festiwalu.
W piątek 19 lipca zapraszamy na fantastyczne spotkanie - w Namiocie Festiwalowym rozmowę spotkanie z nami poprowadzi Marta Kraszewska, autorka bloga Rudym Spojrzeniem, specjalistka od książek i podróży. Będą to nasze zupełnie nowe opowieści inspirowane różnorodnością świata. Stoisko Todo La Mancha i Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha będzie też obecne w miasteczku festiwalowym przez wszystkie dni wydarzenia.
I jeszcze jedna świetna wiadomość - przez większość lipca (nie tylko podczas festiwalu) w CH Klif w Gdyni będzie można oglądać naszą wystawę fotograficzną. Zapraszamy!
piątek 19 lipca 2019
godz. 16.00

Park Kolibki Gdynia
Namiot Festiwalowy

GLOBALTICA 2019
Toros bravos sueltos
W młodości z zapartym tchem oglądaliśmy Przystanek Alaska i marzyliśmy o podróży w te dzikie i piękne tereny. Marzenie spełniło się po latach - z 3,5 letnią córką Gabi przejechaliśmy Alaskę wzdłuż i wszerz, zahaczając też o Yukon w Kanadzie.
Dla Gabi nie była to pierwsza wyprawa tego typu, i pewnie nie ostatnia, ale zdecydowanie najbardziej dzika jak do tej pory. Z dala od cywilizacji udało się osiągnąć logistyczny level master: 10 samolotów, 3 promy, 2 statki, pociąg, autobus i 4600 km naszym kamperem. A to tak naprawdę początek opowieści. Z półtoraroczną Gabi przejechaliśmy 8 innych stanów USA, przez parki narodowe zachodniego wybrzeża aż po Florydę. Łącznie ponad 20 tys. km z przerwami w dwa lata. Zaczęliśmy, gdy Gabi miała półtora roku.
Na spotkaniu w warszawskiej Klubokawiarni Tam i z Powrotem powiemy o naszej pasji, czyli o tym, jak zwiedzać świat z dzieckiem na ręku!

sobota 5 października 2019
godz. 19.00

Klubokawiarnia
Tam i z Powrotem
Warszaw, ul. Odyńca 71

Spotkanie podróżnicze
Przystanek Alaska
Ptak Warsaw Expo Al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn 18 - 20 października 2019 Zapraszamy na nasze stoisko oraz dwa spotkania w ramach Festiwalu Podróżników:
Piątek  (18 października 2019) Travelmania 1 | Hala E 16:30 – 17:00 „Gabi w krainie lodu i niedźwiedzi czyli Alaska z 3-latką”
Sobota (19 października 2019) Travelmania 4 | Hala D 15:30 – 16:00 „Toros bravos suletos czyli 13 lat w Ameryce Łacińskiej w jednej książce”

piątek 18 października 2019
godz. 16.30
sobota 19 października 2019
godz. 15.30
Ptak Warsaw Expo
Nadarzyn,
al. Katowicka 62

TRAVELMANIA


Japończycy, podobnie jak my obchodzą święto ku czci dusz zmarłych, znane jako Bon. Podobnie jak my Japończycy jeżdżą wówczas w rodzinne strony, odwiedzić groby bliskich. Opowiemy o podobieństwach i różnicach, serdecznie zapraszamy

wtorek 29 października 2019
godz. 18.00
Cafe Księgarnia Vademecum
Gdynia,
ul. Świętojańska 5-7

Spotkanie podróżnicze
Japońskie zaduszki
Zapraszamy na pokaz slajdów z 17 najpiękniejszych miejsc Ameryki Łacińskiej i Półwyspu Iberyjskiego. Oprócz miejsc popularnych pokażemy także te zupełnie nieznane.
czwartek 21 listopada 2019
godz. 19.00
Południk Zero
Warszawa, ul. Wilcza 25
Spotkanie podróżnicze
17 najpiękniejszych miejsc Ameryki Łacińskiej i Półwyspu Iberyjskiego
Od Ziemi Ognistej do Salamanki, od Machu Picchu do Barcelony. Podróże do miejsc, w których najłatwiej porozumieć się po hiszpańsku. Przemierzyliśmy dużą część Ameryki Łacińskiej oraz, oczywiście, samej Hiszpanii. Wyjątkowość tej części świata postanowiliśmy opisać w książce "Toros Bravos Sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa" przedstawiającej nasze doświadczenia z Hiszpanii, Boliwii, Wenezueli, Chile, Argentyny, Meksyku, Gwatemali, Kuby i Peru. Książka napisana jest po polsku i hiszpańsku, a wydana została pod patronatem honorowym Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz Prezydenta Miasta Gdyni
sobota 23 listopada 2019
godz. 10.00
Hala Expo-Łódź
Łódź, al. Politechniki 4
Targi Ciekawej Książki w Łodzi
Toros bravos sueltos
Nowy rok 2020 i nowe wyzwania podróżnicze.⠀
23 stycznia (czwartek) w Gdynia InfoBox poruszymy ciekawy i czasem kontrowersyjny temat podróżowania z dzieckiem. Opowiemy o wszystkich plusach dodatnich i plusach ujemnych, bez ściemniania i czarowania przez różowe okulary. Opowiemy też o tym, jak my dorośli możemy skorzystać na dziecięcej radości w podróży. To spotkanie będzie bardzo interesujące, gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i podzielenia się własnym doświadczeniem lub zadawania pytań jeśli jesteście przed pierwszą rodzinną wyprawą.

czwartek 23 stycznia 2020
godz. 17.00
Infobox
Gdynia,
ul. Świętojańska 30
Spotkanie podróżnicze
Jak podróżować z dzieckiem
Zapraszamy rodziców na spotkanie z autorami książki: „Czy leci z nami królik, czyli podróże pewnej rodziny". To poradnik, przewodnik i inspiracja dla rodziców, którzy marzą o podróżach z dziećmi. Znajdzie się na półkach księgarń lada chwila. Zanim pojawi się książka mamy niepowtarzalną możliwość porozmawiania o tym jak przygotować się do podróży z dzieckiem. Zresztą oddajmy głos autorom: „Gdybyśmy jeszcze raz stanęli przed wyborem: podróże czy dziecko, wybralibyśmy dziecko, bo jego posiadanie nie oznacza rezygnacji z marzeń, porzucenia dotychczasowych pasji i odmawiania sobie prawa do przygody. Po pięciu latach wspólnego podróżowania wiemy, że dziecko można wychować w każdych okolicznościach przyrody i pod każdą szerokością geograficzną. Co więcej, śmiemy twierdzić, że na drugim końcu świata dziecko jest bardziej „współpracujące” niż w domowych pieleszach i łatwiej przejść z nim przez pewne ważne momenty niemowlęctwa, np. odstawienie smoczka czy zrezygnowanie z pieluch na rzecz nocnika. Przede wszystkim jednak rodzinne podróżowanie uczy bycia razem, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i dzielenia się szczęściem, a także doceniania piękna otaczającego świata i tolerancji do innych kultur, ras, religii.”
sobota 8 lutego 2020
godz. 15.00
Księgarnia Rodzinna Szymelka
Gdynia, ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8
Spotkanie podróżnicze
Wybij to sobie z głowy, czyli podróżowanie z dzieckiem
poniedziałek 17 lutego 2020
godz. 18.00
GAK Projektornia
Gdańsk, ul. Dworska 29 A
Spotkanie podróżnicze
Kuba, Dubaj czy Kanary, czyli dokąd uciec przed polską zimą
Zapraszamy na spotkanie podróżnicze w Bibliotece z Pasją. Tytuł spotkania jest znaczący, bo dopiero po dwóch latach prób, w końcu udało nam się sfotografować zorzę. Wyjazdy na Islandię i do Tromso w poszukiwaniu tego pięknego zjawiska dokładnie rok temu zwieńczyliśmy sukcesem - upolowaliśmy zorzę!...
wtorek 11 lutego 2020
godz. 18.00
Biblioteka z Pasją
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
Spotkanie podróżnicze
W pościgu za zorzą
HISTORIA SPOTKAŃ
NAJBLIŻSZE SPOTKANIA
  1. pl
  2. es

NEWSLETTER

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFO@TOLECIMYDO.PL

+48 515 171 666