17 kwietnia 2020

Nosiłam się z tym zamiarem od dłuższego czasu, ale dopiero SHARE WEEK 2020 Andrzeja Tucholskiego dostatecznie mnie zmobilizował. Chciałam Wam zatem polecić trzy blogi, które zasługują na to, by je dostrzec, które mnie inspirują, i z którymi najzwyczajniej w świecie się przyjaźnię. No to do dzieła!

INSPIRACJE BLOGOWE – SHARE WEEK 2020

 

ILONA, ROBERT I TYMOTEUSZ, CZYLI WWW.WAYOFTASTE.COM

 

Nie znam drugiej tak zakręconej na punkcie podróżowania, wspólnej zabawy i dobrych smaków rodziny!

Znamy się już od pewnego czasu, ale za każdym razem zaskakują nas coraz bardziej. Podróżują po Polsce i po Europie, dawniej we dwójkę, a od sześciu lat we trójkę. Z pewnością nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że robią to własnoręcznie przerobionym minivanem, który nazywają matkowozem o wdzięcznym imieniu Ulek. Mają tam sypialnię i mini kuchnię, a nawet przenośną toaletę! Piszą o swoich przygodach na blogu i w mediach społecznościowych, ale nie tylko! Organizują comiesięcznie spotkania podróżników w gdyńskim Infoboxie, bezpłatne i otwarte dla wszystkich pasjonatów odkrywania świata. Są inicjatorami biesiady podróżników, która raz na jakiś czas odbywa się w jednej z gdyńskich restauracji, i pomysłodawcami pierwszego, ale z pewnością nie ostatniego, Festiwalu Smaków Way of Taste, który odbył się wiosną 2019 roku. Trzeba Wam bowiem wiedzieć, że tak samo jak podróżować kochają smakować świat. Ilona bowiem świetnie gotuje i pisze książki kucharskie!

 

Zapraszam Was do ich świata!

 

 

 

MARTA KRASZEWSKA, CZYLI WWW.RUDYMSPOJRZENIEM.PL

 

Martę poznałam w…Internecie. Jej bloga poleciła mi znajoma. Po jakimś czasie obserwacji i biernego zaczytywania się, postanowiłam poznać ją osobiście (w końcu tak jak my jest z Pomorza). Zaprosiłam ją na nasze spotkanie autorskie w Oliwskim Ratuszu Kultury i tak zaczęła się nasza znajomość. Potem było kilka spotkań autorskich, które prowadziła Marta, między innymi na Festiwalu Globaltica czy na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, aż wreszcie Marta i jej blog objęli patronatem naszą najnowszą książkę o podróżowaniu z Gabi. Jej blog jest znany i bardzo poczytny, pewnie dlatego, że Marta jest prawdziwa w tym co robi. Jest uzależniona od książek i swoją miłością próbuje zarażać każdego, kto stanie jej na drodze. Na jej blogu dominują cztery główne kategorie, o których tak sama pisze:

Uzależnienie od książek - moje opinie o książkach, które przeczytałam. Szczerze i prosto z serca.

Książki dla dzieci - moje opinie o książkach, konkretnych wydaniach dla dzieci.

Literatura młodzieżowa - o książkach młodzieżowych.

Jestem mamą - o tym, co porabiamy z synkiem oraz córeczką i w jakich projektach bierzemy udział.

 

Zajrzyjcie na bloga Marty, zaczytacie się w nim na śmierć!

 

 

 

URSZULA POSZUMSKA, CZYLI WWW.SLOWSKLADANIE.PL

 

No cóż, nie będę ukrywać, bo nie ma się czego wstydzić (wręcz przeciwnie!), a o zbieżności nazwisk nie może być mowy, że Ula jest moją siostrą, a ja jestem jej fanką. Od trzech lat prowadzi własną działalność, jest freelancerem, copywriterem i tłumaczką. Prowadzi bloga o szeroko pojętym życiu freelancera i jest autorką e-booka o freelancingu, kompletnego kompendium wiedzy na temat życia na własny rachunek i na własnych zasadach. Wie o czym mówi, przeszła całą drogę, od korporacyjnego szczura, jak sama czasami mówi o sobie, do niezależnej pani swojego czasu. Nie była to droga usłana różami, ale z tego co wiem, nie żałuje żadnego kroku, a teraz pisze o swoich doświadczeniach na blogu. Dzięki temu, wszyscy, którzy myślą o przejściu na swoje, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać, albo nie mają na to dość odwagi, mogą uczyć się na jej błędach i inspirować się jej historią. Prywatnie Ula jest kociarą, fanką rocka i książek z gatunku fantasy oraz polskiej szkoły reportażu. Oprócz więzów krwi łączy mnie z nią pasja do muzyki rockowej, koncertów i festiwali muzycznych.

 

Zaskrybujcie bloga Uli, bo warto!

 

  1. pl
  2. es

NEWSLETTER

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFO@TOLECIMYDO.PL

+48 515 171 666