07 kwietnia 2020

HISTORIA PEWNEGO ZDJĘCIA - PARK NARODOWY ZION

WIdok z jednego z punktów widokowych w Parku Narodowym Zion, Stany Zjednoczone

9 czerwca 2016, Stany Zjednoczone. Poprzedniego dnia wyruszyliśmy w drogę bardzo wcześnie właśnie dlatego, żeby jak najwięcej czasu spędzić w Parku Narodowym Zion. O Zionie wiedzieliśmy chyba najmniej spośród wszystkich dziewięciu parków narodowych, które zwiedziliśmy podczas tej wyprawy. Wiedzieliśmy, że nie można się po nim poruszać własnym autem, trzeba skorzystać z darmowych autobusów, które zatrzymywały się przy wszystkich ważniejszych atrakcjach. Na koniec dnia byliśmy pewni, że Zion jest jednym z najpiękniejszych parków narodowych na świecie. Urzekł nas całkowicie.

Planowaliśmy szybki przejazd w kierunku kolejnych punktów na naszej mapie, ale park nas przyciągał jak magnes i tego dnia wcześnie rano przejechaliśmy brązową drogą wijącą się na dnie i zboczu kanionu w kierunku tunelu pod górą Carmel. Za nim znajduje się niewielki parking i mieliśmy niezwykłe szczęście, bo ostatnie wolne miejsce czekało właśnie na nas.

Ruszyliśmy pod górę, Gabi oczywiście podróżowała w nosidle na moich plecach, a po niecałych dwóch kilometrach wśród brunatnych skał zobaczyliśmy taki widok. Przed nami ukazał się wielki kanion a po jego dnie płynęła droga, którą tutaj dotarliśmy. Szlak, którym szliśmy nazywa się Canyon Overlook Hike i jest zarówno jednym z łatwiejszych jak i jednym z piękniejszych w parku. Właśnie w taki sposób pożegnaliśmy się z Parkiem Narodowym Zion. Mamy wielką nadzieję, że jeszcze kiedyś do niego wrócimy.

Informacje o zdjęciu

lokalizacja

Park Narodowy Zion, USA

statyw / z ręki

z ręki

ISO

100

przesłona

f9

czas naświetlania

1/60 s

 

  1. pl
  2. es

NEWSLETTER

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFO@TOLECIMYDO.PL

+48 515 171 666