Z epilogu do książki

Gdybyśmy jeszcze raz stanęli przed wyborem: podróże czy dziecko, wybralibyśmy dziecko, bo jego posiadanie nie oznacza rezygnacji z marzeń, porzucenia dotychczasowych pasji i odmawiania sobie prawa do przygody. Po pięciu latach wspólnego podróżowania wiemy, że dziecko można wychować w każdych okolicznościach przyrody i pod każdą szerokością geograficzną. Co więcej, śmiemy twierdzić, że na drugim końcu świata dziecko jest bardziej „współpracujące” niż w domowych pieleszach i łatwiej przejść z nim przez pewne ważne momenty niemowlęctwa, np. odstawienie smoczka czy zrezygnowanie z pieluch na rzecz nocnika.  Przede wszystkim jednak rodzinne podróżowanie uczy bycia razem, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i dzielenia się szczęściem, a także doceniania piękna otaczającego świata i tolerancji do innych kultur, ras, religii.

Podróżowanie od zawsze było naszą wspólną pasją, najpierw narzeczeńską, potem małżeńską. Teraz myślę, że możemy to przyznać z pełną świadomością, jest naszą rodzinną pasją. Zaszczepiliśmy ją Gabi i będziemy pielęgnować ją przez kolejne wspólne lata podróży i przygód. Mamy nadzieję, że wyrośnie na świadomą podróżniczkę i ciekawą świata kosmopolitkę. Zatem, jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy wyruszyć w podróż z dzieckiem, to nie traćcie czasu, tylko pakujcie walizki! Świat stoi przed Wami otworem.
Płatności i dostawa
Polityka prywatności
Regulamin
Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem znajdującym się na dole strony
To nie jest przewodnik, chociaż zawiera jego elementy. To nie jest powieść, chociaż sporo tutaj historii. To książka o podróży pewnego małżeństwa z córką i o tym, że dziecko nie zamyka możliwości podróżowania, a wręcz otwiera wiele nowych perspektyw przed rodzicami. Zabawna, nieszablonowa z pięknymi zdjęciami sprawia, że po jej odłożeniu chce się usiąść i zacząć planować własną podróż.

Marta Kraszewska autorka bloga www.rudymspojrzeniem.pl

Trzymasz w ręce bardzo niebezpieczną książkę. Książkę, która tak jak Gandalf, złoży Ci zaproszenie do podróży i tylko od Ciebie będzie zależało, czy odważysz się, by zobaczyć co znajduje się za zakrętem drogi.
Lila, Arek, Gabi i Królik nie odkrywają w niej miejsc nieznanych światu, ale pokazują coś więcej - że rodzinne odkrywanie świata może być wspaniałym doświadczeniem drogi pomimo lęków i obaw o warunki i zdrowie dziecka w podróży. A także, że zanurzanie dziecka w różnorodność krajobrazów, lokalnych zwyczajów i odmiennego postrzegania świata w różnych jego miejscach jest najlepszą lekcją życia, jaką możemy mu zaserwować.

Jarek Kania autor bloga OjcowskaStronaMocy.pl

"Czy leci z nami królik"? to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników podróżowania i odkrywania tego, co nietuzinkowe, niebanalne i nieoczywiste. Wypełniony przepięknymi zdjęciami pamiętnik Autorów z ich rodzinnych podróży pozwala nie tylko zwiedzić odległe, a przy okazji jakże fascynujące, miejsca, ale również rozsmakować się nimi i nabrać apetytu na natychmiastowe złapanie plecaka samemu i doświadczeniu wszystkiego na własnej skórze. Cudna lektura!

Zajrzyj do środka

Agatha Rae pisarka

PATRONAT
Czy leci z nami królik, czyli podróże pewnej rodziny
To gratka dla rodziców myślących o podróżowaniu z dziećmi. Zarówno dla tych, którzy wyjeżdżali dużo, zanim zostali rodzicami, a teraz boją się spróbować, jak i dla tych, którzy podjęli niezbyt udane próby. Walczymy z przeświadczeniem, że z dziećmi jesteśmy skazani co najwyżej na wyjazd typu all-inclusive i że nawet nie ma co marzyć o opuszczeniu choć na chwilę hotelu z basenem. Pokażemy, że można wziąć sprawy w swoje ręce i przeżywać fascynujące przygody całą rodziną.
 

"Czy leci z nami królik, czyli podróże pewnej rodziny" to poradnik, przewodnik i inspiracja dla rodziców, którzy marzą o podróżach z dziećmi. To album wydany w lekkiej i praktycznej formie z ponad 200 zdjęciami, pamiętnik z podróży dzień po dniu!

 
Doradzamy, jak zaplanować rodzinne wyprawy, jak się spakować, prezentujemy konkretne inspirujące trasy i pomysły na wspólne aktywności. Książka świetnie wpisuje się w coraz silniejszy trend podróżowania z dziećmi. Jednocześnie bardzo dobrze realizuje funkcję poradniczo-inspiracyjną, bardzo poszukiwaną w obecnych czasach w książkach i w treściach w Internecie.

 

Książka:

  • zawiera relacje z licznych podróży autorów do Ameryki Północnej i Azji
  • pełna jest ciekawostek, anegdot, niebanalnych historii
  • wzbogacona jest o mapki, wskazówki praktyczne, przydantne linki
  • 7 rozdziałów, 330 stron, ponad 200 zdjęć

+ NIESPODZIANKA dla najmłodszych -  zeszyt zabaw, 16 stron z kolorowankami i zadaniami dla dzieci w różnym wieku przy zakupie GRATIS!

NOWOŚĆ! PRZY ZAKUPIE KSIĄŻKI AUDIOBOOK GRATIS!

 

 

Cena 110 zł
Cena 49,90 zł
Obie książki: "Toros bravos sueltos" i "Czy leci z nami królik"  w cenie:
  1. pl
  2. es

NEWSLETTER

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFO@TOLECIMYDO.PL

+48 515 171 666