1. pl
  2. es

 

Cześć! Jesteśmy Lila, Arek i Gabi, czyli podróżująca rodzina z Gdyni 🙂 Autorzy jedynej dwujęzycznej polsko-hiszpańskiej książki „Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa”, opisującej doświadczenia z ponad 10 lat podróżowania do Ameryki Płd. i Hiszpanii, a także książki o podróżowaniu z dzieckiem: „Czy leci z nami królik, czyli podróże pewnej rodziny”, w której opisujemy pięcioletnie dzieciństwo Gabi w podróży.  Zapraszamy Was do naszego świata!

Wielokrotnie rodzina i znajomi powtarzali nam, że dziecko zmieni nasze życie. Radzili, aby z wyjazdami zagranicznymi poczekać, aż Gabrysia podrośnie. Na początku rzeczywiście mieliśmy pewne obawy. Jednak chęć poznawania ciekawych miejsc i ludzi okazała się silniejsza… I tak powstał nasz blog o podróżach.

Stworzyliśmy niepowtarzalny poradnik rodzinnego podróżowania. Pokazujemy w nim, jak zaplanować niezapomniany wyjazd i nie nadwyrężyć domowego budżetu. Na pierwszą wspólną wycieczkę we troje pojechaliśmy na Maltę. Okazało się, że Gabi podróżowanie ma we krwi. Nie musieliśmy z niczego rezygnować, trzeba było tylko niektóre rzeczy inaczej zaplanować.

Na drugą podróż wybraliśmy Stany Zjednoczone. Trochę się baliśmy, czy wówczas 1,5-roczna Gabi da radę, ale zaryzykowaliśmy i nie żałujemy. Wyjazd zaczęliśmy organizować z dużym, ponad półrocznym, wyprzedzeniem. Celem wyprawy była zachodnia część USA. Wśród najciekawszych miejsc, które obowiązkowo trzeba zobaczyć, są słynne parki narodowe. My zwiedziliśmy ich aż 10. A jeśli marzy Ci się spotkanie z dziką przyrodą, to koniecznie odwiedź Alaskę! Byliśmy tam, gdy Gabi skończyła 3,5 roku. O tych i innych podróżach piszemy w naszych książkach i na naszych profilach w mediach społecznościowych. Niedawno do naszej podróżniczej rodziny dołączył...Madagaskar! Kamper, którym zamierzamy objechać całą Europę!

Blog podróżników i rodziców

Na naszym blogu znajdziesz sporo zdjęć z całego świata i relacji z naszych wypraw do obu Ameryk (Arek) i trochę parentingowego poradnictwa (Lila). Czuj się tu jak u siebie w domu, a przed wyjściem zapisz się do newslettera, bo warto! Więcej o nas znajdziesz tutaj
 

Blog podróżniczy,
jak podróżować z dzieckiem na 6 kontynentów

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE ARTYKUŁY NA BLOGU

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

HISTORIA PEWNEGO ZDJĘCIA
Z DZIECKIEM W DRODZE
PORADNIK PODRÓŻNIKA

NA SKRÓTY

NASZE KSIĄŻKI

Od Ziemi Ognistej do Salamanki, od Machu Picchu do Barcelony. Gdynianie Lila Poszumska i Arek Wójcik podróżują do miejsc, w których najłatwiej porozumieć się po hiszpańsku. Przemierzyli dużą część Ameryki Łacińskiej oraz, oczywiście, samej Hiszpanii. Wyjątkowość tej części świata postanowili opisać w książce Toros Bravos Suaeltos, czyli podróże pewnego małżeństwa przedstawiającej ich doświadczenia z Hiszpanii, Boliwii, Wenezueli, Chile, Argentyny, Meksyku, Gwatemali, Kuby i Peru. Książka napisana jest po polsku i hiszpańsku, a wydana została pod patronatem honorowym Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz Prezydenta Miasta Gdyni.

Gdybyśmy jeszcze raz stanęli przed wyborem: podróże czy dziecko, wybralibyśmy dziecko, bo jego posiadanie nie oznacza rezygnacji z marzeń, porzucenia dotychczasowych pasji i odmawiania sobie prawa do przygody. Po pięciu latach wspólnego podróżowania wiemy, że dziecko można wychować w każdych okolicznościach przyrody i pod każdą szerokością geograficzną (...). Przede wszystkim jednak rodzinne podróżowanie uczy bycia razem, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i dzielenia się szczęściem, a także doceniania piękna otaczającego świata i tolerancji do innych kultur, ras, religii.

KAMPERMADAGASKAR
DOKĄD TERAZ?

NEWSLETTER

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFO@TOLECIMYDO.PL

+48 515 171 666